Senderjiske za četiri minuta srušio Vajle

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Senderjiskea savladali su Vajle rezultatom 3:0 u prvoj utakmici 12. kola danskog prvenstva.

Domaći tim je u Haderslevu do trijumfa došao zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu, kada je i postigao sva tri gola. Utakmicu je rešio u prvih deset minuta drugog perioda postigavši dva pogotka u razmaku od četiri minuta.

Senderjiske je poveo golom Nikija Simlinga iz penala u 52. minutu, a na 2:0 povisio je samo tri minuta kasnije Aleksander Hartman Bah. Konačan rezultat postavio je Seren Fredriksen u 84. minutu.

Posle četvrtog trijumfa, Senderjiske na sedmom mestu tabele ima 15 bodova, sedam manje od vodećeg Mitjlanda, koji ima utakmicu manje. Vajle je na 13. poziciji sa tri boda manje.