OB i Senderjiske do minimalnih pobeda

Sport Klub Printscreen

Fudbaleri Odensea i Senderjiskea zabeležili su pobede u uvodnim utakmicama 15. kola danske Superlige.

OB je pred svojim navijačima pobedio Hobro 1:0, dok je Senderjiske kao gost savladao Vendsisel 3:2 i probio se na četvrto mesto u Superligi, makar na jedno veče.

Janus Drahman odlučio je meč na osrtrvu Fin atraktivnim golom sa 20 metara na asistenciju roelsa Kleua. Drahmanu je to prvi gol posle 25 meseci. OB, koji nije poražen u sedam vezanih mečeva, bio je znatno bolji, a golman gostiju Jesper Rask bio je igrač utakmice, iako je njegov tim savladan.

Hobro ostaje na dnu tabele, OB je sedmi.

U Jeringu odigran je meč najsevernijeg i najjužnijeg kluba u ligi, koji je doneo mnogo vatre i pet golova.

Domaćin je poveo golom Jona Dagura Torsteinsona posle četvrt sata igre, i Vendsisel je prednost odneo na poluvreme. Kristijan Greko Jakobsen ušao je na startu drugog dela, a već posle stotinak sekundi prekinuo je troipomesečno čekanje na gol.

Aleksander Bah je pet minuta kasnije izjednačio, a Holanđanin Mart Lider potvrdio je da mu više pristaju gostovanja, pogotkom za 1:3. Ogude Ifeanji uspeo je samo da smanji u završnici.

Senderjiske, koji nije izgubio od prvog oktobra, izbio je na četvrto mesto, dok je Vendsisel dvanaesti.

U subotu nema mečeva Superlige, a u nedelju igra se New Firm derbi, dok vodeći Mitjilend gostuje u Esbjergu.