Danska: Het trik Skova za pobedu Kopenhagena

Claudio Villa, Getty Images Sport

Fudbaleri Kopenhagena vezali su petu pobedu u domaćem prvenstvu, pošto su u 21. kolu savladali Odense sa 6:1.

Goleadu je u 22. minutu počeo Tomsen, da bi samo osam minuta kasnije prednost domaćih udvostručio Ankersen.

U poslednjem minutu poluvremena u strelce se upisao Skov.

Bilo je već tada jasno da će Kopenhagen opravdati ulogu favorita, pošto igrači Odensea nisu mogli da ima pariraju. Potvrdio je to i Zeka u 52. minutu.

Utešni gol za goste postigao je Laursen osam minuta kasnije.

Nisu se zadovoljili tim rezultatom domaći, pa je Skov do kraja postigao još dva gola, poslednji sa penala u nadoknadi vremena.

Kopenhagen je prvi na tabeli sa 50 bodova, dok je Odense deveti sa 27.

Brondbi je remizirao sa Noršelanom – bilo je 3:3. Na pragu poraza bio je treći tim na tabeli, pošto je gubio u dva navrata. Ipak, od spasao ga je Radošević, golom sa penala u 85. minutu.

Randers je vezao treću pobedu pošto je savladao Alborg sa 3:0. Hobro i Horsens su odigrlai bez golova.