Preokreti i drama: Brendbi i Esbjerg ušli u plej of

Boris Streubel/Getty Images

Fudbaleri Brendbija igraće u plejofu Superlige, posle preokreta u Horsensu. BIF je slavio 3:1 uz fantastičan pogodak Josipa Radoševića i obezbedio četvrto mesto koje je bilo pod znakom pitanja do same završnice.

Mesto u top 6 golom u završnici obezbedio je i Noršelend, a Esbjerg je pogotkom u nadoknadi pogurao ispod crte AaB, kojem pobeda nije bila dovoljna.

Trijumfe posle preokreta zabeležila su oba kandidata za titulu – Kopenhagen i Mitjilend.

Superliga se posle reprezentativne pauze nastavlja u podeljenom obilku – šest najboljih igraće za titulu i Evropu, a preostalih osam u dve grupe za opstanak.

Svi mečevi 26. kola igrali su se u isto vreme, a obeležili su ih preokreti – na četiri stadiona su ekipe koje su prve povele završile bez ijednog boda.

Bitka za top 6 potrajala je do same završnice. Old skul timovi AaB i AGF dali su po gol do poluvremena, ali je remi oba tima garantovano vodio u donji dom. U nastavku tim iz Olborga dao je još dva gola i dugo bio na petom mestu.

U Horsensu Brendbi je lišen navijača (mada ne i podrške sa „zapada“) brzo upao u problem, jer je ponovo primio gol posle kornera. Ponovo je golman Švebe loše reagovao, a iz peterca loptu je u mrežu ugurao Halur Hanson.

Gosti nisu uspeli da dođu sebi do 35. minuta, ali je tada sasvim iznenada Josip Radošević sa 30 metara pogodio sâm ugao gola zemljaka Mateja Delača. Samo četiri minuta kasnije Kamil Vilček je krunisao divnu akciju BIF pogotkom za preokret, a konačnih 3:1 postavio je ponovo Poljak, 18. golom u sezoni.

Njemu za jedan gol sada beži Andreas Skou Olsen, koji je u 84. minutu postigao jedini gol u Jeringu i tako odveo Noršelend u plej of.

Esbjerg je čekao još duže. Vajle je poveo iz penala posle sat igre, Jakovenko je izjednačio 20 minuta pred kraj, ali je Parunašvilijev crveni karton ostavio EfB sa igračem manje. Uprkos tome Joni Kauko dao je gol u nadoknadi, pa će tim sa zapadne obale u plej of.

Mitjilend je protiv Senderjiskea morao da prevaziđe rani minus, a pobednički gol dao je Frank Onjeka.

Šampion je i dalje bod iza FC Kopenhagena, koji je takođe u prvih pet minuta bio u minusu protiv Hobra, ali je dao tri gola. Prvi od njih delo je Roberta Skoua, koji je već na 23 gola u sezoni.

U borni za titulu ostaju: Kopenhagen 61, Mitjilend 60, OB 42, Brendbi 38, Esbjerg 38 i Noršelend 36.

U donjem domu su dve grupe. U prvoj su AaB 36, Horsens 31, Senderjiske 28 i Vajle 20. U drugoj su Randers 34, AGF 31, Vendsisel 22, Hobro 21.