Brendbi spasavao bod, visi Evropa

Danska 29. mar. 201921:03 > 21:28
Printcsrean

U prvom kolu doigravanja za šampiona Superlige Danske Brendbi i Odenze odigrali su 2:2 u meču punom preokreta.

Pred ovaj meč Odenze je bio treći a Brendbi četvrti i delila su ih četiri boda. Domaćinu Brendbiju pobeda je bila praktično imperativ. Konačno su došli do vođstva u 42. minutu preko Hedlunda. Međutim, nisu uspeli ni do poluvremena da sačuvaju prednost, pošto je Odenze izjednačio u 45. minutu preko Klovea.

Potpuni preokret dogodio se u 58. minutu, a strelac za goste bio je Kadri. Ipak, Brendbi je uspeo da se izvuče golom u 73. minutu preko Tiblinga i na taj način došao do važnog boda.

Odenze ostaje treći, na mestu koje vodi u baraž za Ligu Evrope sa 43 boda, četiri više od Brendbija, koji je trenutno na mestu van evrokupova.