Favoriti do pobeda kroz dramu u Superligi

Danska 28. jul. 201920:12 > 20:15
Boris Streubel/Getty Images

Mitjilend i Brendbi izborili su dramatične pobede u trećem kolu danske Superlige i nastavili trku sa Kopenhagenom.

Getty Image/Boris Streubel

Brendbi je do druge pobede u sezoni danske Superlige stigao posle preokreta u samoj završnici.

Žuto-plavi su krenuli u meč sa dva debitanta, a jedan od njih, Jesper Lindkvist, u 25. minutu se upisao u strelce posle 25. minuta, na asistenciju Simona Hedlunda.

Gosti, koji su bili podređeni tim u većem delu utakmice, izjednačili su deset minuta kasnije, kada je Jakob Beret Džonson utrčao u kazneni prostor, a posle tri odbitka lopta je uletela u mrežu uz samu stativu.

Gosti su preokrenuli posle sat igre, kada je udarac Jakobsena rukom zaustavio Jung, a sa bele tačke precizan je bio Baškim Kadri.

U finišu je ipak došlo do novog preokreta, a kod oba gola, u 79. i 88. minutu, Simon Tibling je centrirao sa leve strane, a Kamil Vilček pogodio, prvi put nogom, drugi put glavom. Poljak je stigao do pet golova u sezoni.

OB je tako ispustio prednost i protiv drugog kluba iz glavnog grada, jer ih je FC Kopenhagen pobedio 3:2 posle 0:2.

FCK je posle subotnje kasne pobede lider, a iznad Brendbija je i Mitjilend, koji je treću pobedu ostvario u Orhusu na dramatičan način, golom Evandera u 88. minutu sa bele tačke.

Kasnog penala bilo je i u Farumu, gde je u nadoknadi Godsvej Donjo potvrdio pobedu Noršelenda nad Esbjergom 2:0. Pre toga je tinejdžer Ajzek Atanga, hit ove sezone, postigao i treći gol na tri meča.

Dan su otvorili komšijski rival Hobro i Randers, uzbudljivim remijem 2:2. Saba Lobžanidze je postigao prvi i poslednji gol na meču, a između njega strelci za domaćine bili su Emanuel Sabi i Pol Ćirkevol. Gosti su na 1:1 ostali bez isključenog Zimona Pizingera.

U ponedeljak će u Olborgu AaB i Slikeborg pokušati da pokrenu loše započetu sezonu.