Mitjilend slavio u derbiju protiv Kopenhagena

Michael Regan/Getty Images

U derbi meču koji je kompletirao 16. kolo danske Superlige, fudbaleri Mitijlenda u potpunosti su nadigrali Kopenhagen i na kraju zasluženo slavili rezultatom 4:1.

Seriju golova u odličnoj atmosferi na stadionu u Kerningu otvorio je napadač Sori Kaba. Nakon početnog vođstva, popularni Vukovi propustili su dve velike prilike, prvo je Evander sa svega pet metara pogodio golmana Jonsona u glavu, a onda je Markondes posle nesporazuma pomenutog golmana i Hrvata Bartoleca sa 20 metara šutirao glavom i pogodio prečku.

Ipak, Evenader se iskupio u 42. minutu, kada je nakon centaršuta Abera Mabila iz neposredne bilizine zatresao mrežu rivala. Na startu drugog dela igre posle nepunih sedam minuta, Kaba postiže drugi gol na meču, četvrti u sezoni, na aisstenciju raspoloženog Brazilca Evandera.

Samo četiri minuta kasnije, gosti su smanjili preko Endojea, koji je nakon ne baš najsrećnije intervencije protivničke odbrane bez problema postigao sedmi gol u sezoni.

Konačnih 4:1 postavio je kapiten domaćih Erik Svjatčenko posle kornera koji je u 60. minutu izveo Evander.

To je Brazilcu bila šesta asistencija u sezoni, a njegov tim ostaje prvi na tabeli sa 41 bodom, dok Lavovi iz prestonice sada imaju veliki zaostatak od sedam bodova.