Getty Image/Boris Streubel

Prvi prolećni vikend danske Euperlige protekao je u znaku kiše i oluje, a pobede su u teškim uslovima ostvarili Senderjiske, AaB i Brendbi.

Dva meča, Noršelend – Horsens i lokalni derbi AGF – Randers, otkazana su zbog nevremena.

Klubovi iz Olborga i sa zapadnog kraja Kopenhagena su uspeli da se odlepe od grupe u borbi za top 6, pet kola pred podelu lige na gornji i donji dom.

Brendbi je u novom izdanju, bez Vilčeka, Muhtara i Kajzera, neočekivano lako prošao kroz Odense. Gosti su imali veliku pomoć domaće odbrane na putu ka pobedi 2:0. Prvi gol je posle sedam minuta dao Entoni Jung, kada je posle jednog kornera Andersen bukvalno sklonio saigrača s puta i petom ostavio loptu na dva metra od gola, odakle je Nemac ubacio u praznu mrežu.

Drugi gol, malo pred istek sat vremena, došao je posle izgubljene lopte fudbalera OB u svom šesnaestercu, ali čak ni tada šut Lasea Vijena ne bi išao u okvir gola, da loptu nije skrenuo Jepe Tverskou.

Obe ekipe imale su po nekoliko dobrih prilika, ali napadači nisu bili spretni. Domaći su načinili malo faulova, ali su oni obično bili brutalni. Kako je Žebali dočekao krajmeča pravo je čudo, ali je zato Oliver Lund isključen svega pet minuta po ulasku u igru.

AaB takođe je slavio 2:0 u gostima protiv najslabije ekipe u ligi – Silkeborga. Oba gola postigao je Kasper Kusk u prvih 15 minuta drugog poluvremena.

Senderjiske je lagano savladao Hobro 3:1, uz tri gola za dvadeset minuta. U ponedeljak Mitjilend dočekuje Lingbi, a ako pobede i tada i u petak, kada gostuju Hobru, FC Kopenhagen dočekaće svoj sledeći nastup sa minus 10.

Danska Superliga pretrpela je dramatične promene tokom zime, jer je pet od sedam najboljih strelaca u ligi promenilo klub, a samo jedan od njih ostao je u Danskoj. Za pet kola, 22. marta, liga se deli na gornji dom, gde će šest najboljih odigrati još dva kruga, i donji dom, u kojem će osam timova biti podeljeno u dve grupe, u nadi da će izbeći ispadanje.