Podela bodova u Esbjergu

Danska 31. maj. 202020:28 > 20:34
Philipp Guelland/EuroFootball/Getty Images

U jedinom meču nedeljnog programa 25. kola danske Superlige Esbjerg i Olborg podelili su bodove odigravši 1:1.

Esbjerg se bori za opstanak, a Olborg za plasman u plej-of. Ulog je bio veliki za obe ekipe i zbog toga nije viđeno puno prilika u prvom poluvremenu koje je završeno bez golova. U drugom delu prvi do gola dolaze domaći i to u 67. minutu preko Jakovenka. Esbjerg je čuvao prednost sve do 83. minuta kada je Tengštet postigao gol za izjednačenje i podelu bodova.

Olborg drži šestu poziciju, poslednju koja vodi u plej-of i ima tri boda više od jedinog konkurenta Randersa, koji ima i utakmicu manje. Esbjerg je pretposlednji 13. sa 18 bodova, tri više od fenjeraša Silkeborga i jasno je da će igrati u doigravanju za opstanak.