I dalje predaleko od vrha: Noršeland razorio Olborg

Barry Cronin, Bongarts

U subotu su se igrale dve utakmice 29. kola danske Superlige, a ona efikasnija bila je u okviru nadmetanja za šampiona. Noršeland je na gostujućem terenu bio ubedljiv protiv Olborga – bilo je čak 4:0 (2:0) za tim iz Faruma.

Dvostruki strelac u prvom poluvremenu bio je Mikel Damsgor, koji je pogodio u 34. i 37. minutu.

Gde je Damsgor stao u prvom, u drugom je nastavio vezista iz Gane Mohamed Kudus, koji se u listu strelaca upisao u 51. i 58. minutu.

Noršeland se tako nalazi na četvrtom mestu tabele sa 45 bodova i nedostaje im šest da sustignu Orhus, koji se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. U narednom kolu rival će im biti Brendbi.

Sa druge strane Olborg je poslednji u mini-ligi za prvaka i imaju tek 38 bodova, ovo im je bio četvrti poraz u nizu, a u narednom meču igraće protiv Orhusa u gostima.

U meču u ligi za opstanak Horsens i Randers su remizirali bez golova. Te dve ekipe su u daleko povoljnijoj poziciji za „preživljavanje“ u odnosu na Hobro i Esbjerg, koji su na ugroženim mestima.