Olborg na sjajan način prekinuo crnu seriju

EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Olborga uspeli su da konačno zabeleže pobedu u šampionatu, pošto su u gostima savladali ubedljivo Orhus 4:1.

Zanimljivo, Olborg je poslednju pobedu u sezoni ostvario u kupu, upravo protiv Orhusa, a u prvenstvu još 8. marta protiv Lingbija. Sve do 38. minuta nije delovalo da će biti ovako jednostrano, a onda za samo šest minuta praktično je rešena utakmica. Redom su mrežu domaćina tresli Telander u 38, Van Firt u 40. i Fosum u 44. minutu. Nadu domaćih doneo je golom Ankersen u trećem minutu nadoknade prvog dela.

Međutim, Olborg je umešno čuvao ubedljivu prednost. A uspeo je i da je uveća, pošto je došao do još jednog gola u nadoknadi meča. Strelac je bio Tengstet.

Ova pobeda nije mnogo pomogla Olborgu koji je i dalje šesti sa 41 bodom, ali je uspeo da prekine seriju od četiri poraza. Sa druge strane Orhus je treći sa 54 i nalazi se na mestu koje vodi u doigravanje za Ligu Evrope i ima devet bodova u odnosu na najbliže pratioce Brendbi i Noršelen.