Istorijski trofej: Senderijskeu danski Kup

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Senderijskea osvojili su danski Kup prvi put u istoriji, pošto su u finalu pobedli Olborg sa 2:0.

Duel na stadionu u Esbjergu rešio je dvostruki strelac Anders Jakobsen. Iskusni napadač (30) pogađao je mrežu Olborga u 38. i 56. minutu.

U prvom navratu, asistent je bio Absalonsen, a u drugom Ba.

Senderijske je poslednjih pola sata igre bio sa desetoricom na terenu zbog isključenja Eskesena, ali to na kraju nije uticalo na promenu rezultata i konačan ishod meča.

Inače, finalni okršaj je obeležio protest navijača Aa, koji su, nezadovoljni zato što im nije dozvoljeno da stoje bliže jedni drugima, protestno napustili stadion u finišu prvog poluvremena.

Prekid zbog navijača je potrajao, pa je nadoknada prvog poluvremena trajala 15 minuta, a u petom Johan Absalonsen odigrao je povratnu za Jakobsena, koji je sa 10 metara pogodio sam gornji ugao.

Odmah zatim, igru je zbog povrede napustio kapiten AaB Lukas Andersen i povratka za njegov tim nije bilo.

Pobeda je potvrđena posle deset minuta igre u drugom poluvremenu – Albeke je iz slobodnog udarca uputio dijagonalu, Aleksander Ba idealno spustio iz prve za Jakobsena.

Tako je AK Jakobsen, koji je pre šest godina doneo duplu krunu u Olborg, sada oduzeo pehar svom bivšem timu i prinudio ga na deveto izgubljeno finale kupa.

Za Senderjiske ovo je najveći uspeh u klupskoj istoriji. Od avgusta ih čeka tek drugi nastup u Evropi.