Esbjerg se porazom oprostio od elite

Danska 3. jul. 202021:08
Philipp Guelland/EuroFootball/Getty Images

Odigrano je poslednje kolo doigravanja za opstanak u Superligi Danske. Već ranije se znalo i ko će u drugu ligu, ko će u baraž za Ligu Evrope, a ko u baraž za opstanak, tako da je susret između Esbjerga i Horsensa bio lišen takmičarskog značaja.

A opet, Esbjergu je stalo da se makar pobedom oprosti od učestvovanja u elitnom rangu. Hanson je u 15. minutu doveo goste u vođstvo, ali do poluvremena, Kurzava je uspeo da u drugom minutu nadoknade donese izjednačenje. Odlučujući trenutak dogodio se u 72. minutu, kada je Okosun postigao gol za 2:1 za goste. Horsens je imao šansu i za ubedljiviju pobedu, ali je Jakobsen u 80. minutu promašio penal.

Horsens je završio prvi u Grupi 2 sa 43 boda i osigurao baraž za Ligu Evrope, dok je Esbjerg četvrti u istoj grupi sa 22 boda i igraće u nižem rangu.