Orhus siguran u derbiju protiv Kopenhagena

Ritzau Scanpix/Henning Baggervia REUTERS

Fudbaleri Orhusa savladali su ekipu Kopenhagena sa 4:2 u derbiju 34. kola danske Superlige.

Iako su svi statistički parametri bili na strani Kopenhagena, Orgus je bio bolji u odlučujućim momentima, pa je zabeležio veliku pobedu.

Gosti su u Kopenhagenu vrlo brzo došli do 2:0 – u 21. minutu pogodio je Kevin Disk, da bi u 35. precizan bio Jakob Ankersen.

Nije to demotivisalo domaće, koji su do kraja poluvremena uspeli da smanje zaostatak zahvaljujući golo Jensa Stagea.

Početkom drugog poluvremena Kasper Nielsen se pobrinuo da gosti ponovo steknu dva gola preddnosti.

Nadu Kopenhagenu dao je u 63. minutu Jonas Vind, golom sa bele tačke. Ipak, za sigurnu pobedu Orhusa pobbrinuo se Patrik Mortensen u 76.

Dva kola pre kraja, Orhus je na drugom mestu sa 63 boda, dok je Kopenhagen na trećem sa 62.

Zahvaljujući golu Toma van Verta u 10. minutu iz pena, Odlborg je savladao Brendbi. Brendbi je četvrti sa 52 boda, dok je Olborg peti sa bodom manje.

U revanš meču doigravanju za mesto koje vodi u Ligu Evrope, Odense je savladao Randers sa 2:0, te obezbedio mesto u četvrtfinalu.