Delaču puna mreža u Odenseu

Danska 23. jul. 202022:09 > 22:19
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Odense je stekao dva gola prednosti protiv Horsensa u prvom meču polufinala plej-ofa Superlige Danske za plasman u Ligu Evrope.

Odense je kao domaćin pobedio ekipu Horsensa sa 3:1. Poveo je preko Fengera 21, izjednačio je Okosun u 63, da bi Svendsen u 78. iz jedanesterca i Hilegard u 86. minutu doneli dva gola prednosti za Odense.

Na golu Horsensa stajao je Matej Delač, nekadašnji golman Čelsija, rodom iz Gornjeg Vakufa, koji je svojevremeno branio na pozajmicama za Inter iz Zaprešića, novosadsku Vojvodinu i Sarajevo.

Revanš je 26. jula u Horsensu.

U meču 35. Kola Superlige Danske, sad već bivši šampion Kopenhagen je kao gost pobedio ekipu Alborga 1:0. Gol je postigao Portugalac sa grčkim pasošom Hose Zeka u 53. minutu. Ceo meč za Kopenhagen odigrao je nekadašnji fudbaler zagrebačke Lokomotive, Karlo Bartolec.

Kopenhagen je odavno titulu predao Mitjilendu koji ubedljivo vodi sa 82 boda, dok je ekipa Stalea Solbakena sa ovom pobedom došla na drugo mesto sa 65 bodova, jednim više od Orhusa.

Poslednje kolo na programu je u 26. jula.