Randers konačno pobedio, i to ubedljivo, pa još lidera

Bjorn Lindgren/EuroFootball/Getty Images

Prvi meč sedmog kola danske Superlige doneo je i malo iznenađenje. Mada, kada se pogleda poredak na tabeli i nije baš malo. Randers je kao gost savladao jednog od lidera Vejle 3:0.

Ekipa Randersa nije znala za pobedu još od prvog kola, a u prethodnih pet osvojila je samo bod. Sa druge strane Vejle je bio na deobi prvog mesta sa Senderijskeom i Mitjilendom sa po 13 bodova. Ipak, delovalo je na ovom meču kao da su uloge zamenjene. Posle prvog dela u kojem nije bilo golova, sve se otvorilo u 54. minutu kada je dosuđen penal za goste a Romer bio precizan sa bele tačke.

Jesu domaći uzeli loptu i imali veći posed, ali znatno opasniji bili su gosti, koji su u tom delu čak 10 puta šutirali na gol. Doduše, samo tri udarca su išla u okvir i sva tri su završila u mreži Gruthuizena. Pride i drugi pogodak postignut je sa bele tačke, a ovog puta u 84. minutu strelac je bio Hameršoj-Mistrati. Konačnih 0:3 postavio je Klisner u četvrtom minutu nadoknade.

Vejle je ostao na deobi prvog mesta, ali sa utakmicom više od konkurenata i samo bodom više od Brendbija uz naravno meč više. Randers je osmi sa sedam bodova, šest manje od vodeće trojke.