Noršelend deklasirao šampiona

Danska 31. okt. 202017:43 > 17:49
Ludvig Thunman/EuroFootball/Getty Images

U derbiju sedmog kola danske Superlige Noršelen je na svom terenu ubedljivo savladao aktuelnog šampiona Mitjilend 4:1.

Mitjilend je imao priliku da se pobedom, pa čak i nerešenim rezultatom, odvoji od Vejla i osami na prvom mestu na tabeli. Ali poput Vejla i šampion je izgubio i to istom razlikom. Samo za razliku od konkurenta za vrh, danski predstavnik u Ligi šampiona savladan je u gostima od ekipe sa visokim aspiracijama.

A da su one osnovane pokazao je domaćin u ovom meču. Posebno kada ima za uzdanicu sjajnog Abu Frensisa iz Gane, koji je doveo domaćina u vođstvo već u 11. minutu. Na 1:1 u 34. minutu izjednačio je Drajer, ali je Frensis u 45. minutu doneo novo vođstvo.

Rezultatom 2:1 se otišlo na odmor, a u 52. minutu Noršelend vodi 3:1. Frensis ovog puta nije strelac, ali je asistent Freseu i tada se naslućivao kranji epliog. U 69. minutu gostima je na intervenciju VAR poništen pogodak, pošto je Sisto bio u ofsajdu, a samo dva minuta kasnije Sulemana postiže četvrti pogodak za konačnih 4:1 i veliku pobedu Noršelenda.

Mitjilend ostaje na deobi prvog mesta sa Vejlem i Senderijskem, koji ima meč manje i svi imaju po 13 bodova, dok je Noršelend šesti sa samo dva boda manje.