Šampion zaposeo lidersku poziciju

Aurelien Meunier/Getty Images

Šampion Danske Mitjelend pobedio je Orhus na strani u devetom kolu Superlige rezultatom 2:1.

Gosti su oba pogotka postigli u prvom poluvremenu, u razmaku od svega sedam minuta. Strelci su bili Onjeka u 27. i Kaba u 34.

Nadu Orhusu da bi mogao da izbegne poraz vratio je Mortensen iz penala u 64. minutu, ali je to bilo sve od domaćina na ovoj utakmici.

Mitjelend je do kraja uspeo još jednom da zatrese mrežu, učinio je to Sviatčenko u 75. minutu, međutim, na signalziaciju VAR gol je poništen zbog ofsajda.

Branilac titule sada je lider prvenstva sa 19 bodova, jednim više od drugoplasiranog Senderijskea i trećeplasiranog Brendbija. Orhus je četvrti sa 15.

Senderijske je remijem sa Odenseom na strani ispustio lidersko mesto – 1:1. Taj tim može i da bude zadovoljan takvim ishodom, pošto je do boda došao u nadoknadi vremena autogolom Tverskova.

Odense je prethodno poveo zahvaljujući Tomasenu u 83. minutu.

Brendbi je sa 2:0 slavio u Vejleu i prekinuo niz od tri poraza u nizu. Lindstrom u 45+4. i Ure u 82. doneli su tri boda ekipi iz Kopenhagena.

Duel Olborga i Norsjelenda završen je bez pobednika 1:1.