Nastavljena agonija Kopenhagena: Slavlje Randersa

Danska 23. nov. 202020:53 > 21:02
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

U poslednjem susretu devetog kola danske Superlige Randers je kao gost savladao Kopenhagen 2:1.

Navikli smo da gledamo Kopenhagen da se bori za najviši plasman i da je neuspeh kada se ne uzme titula. Međutim, ova sezona nije mogla gore da krene. U prvih osam kola četiri poraza, remi i samo tri pobede i zbog toga se kao imperativ tražila pobeda nad Randersom.

Gosti su prvi došli do gola i to u 40. minutu strelac je bio Ego. Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a Kopenhagen uspeo je da izjednači u 54. minutu preko Kaufmana. Ipak, umesto da dođe do očekivanog preokreta Kamara je vratio vođstvo gostima golom u 70. minutu. Do kraja Kopenhagen nije uspeo da dođe makar do boda i agonija se nastavila.

Obe ekipe su na deobi devetog mesta sa po 10 boddova, dok lider i aktuelni šampion Mitjilend ima 19.