Brondbi drži korak sa Mitjilandom

Ritzau Scanpix/Anders Kjaerbye via REUTERS

Brondbi i dalje drži korak sa Mitjilandom u borbi za titulu šampiona Danske. Tim iz Kopenhagena savladao je Randers 2:0.

Domaći su do prednosti stigli preko Urea u 41. minutu. Drugi gol delo je Slimanea u 78. minutu. Samo tri minuta ranije Slimane je ušao u igru umesto Lindstroma. Andrija Pavlović, srpski internacionalac, odigrao je ceo meč za Brondbi. Brondbi sada ima 52 boda, poen manje od Mitjilanda, koji ima i meč manje.

#related-news_0

U drugom meču u okviru plej ofa Kopenhagen je na gostovanju bio bolji od Arhusa 2:1. Ving je dao gol za Kopenhagen u 26. minutu, ali je samo pet minuta kasnije izjednačio Nilsen. Konačan rezultat postavio je Stage u 58. minutu.

U plej aut grupi Horsens je dobio Alborg 1:0, a istim rezultatom Sonderjiske je slomio otpor Vejlea. Za stotopostotan učinak domaćina pobrinuo se Odezne pobedom protiv Vejlea od 2:0.