Danska: Orhus izlazi iz krize, Olborg gubi korak za vodećima

Ostale lige - Fudbal 18. okt 202121:24 > 21:45 0 komentara
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Orhusa pobedili su ekipu Oborga sa 1:0 u poslednjem meču 12. kola 3F Superlige Danske.

Jedini gol postigao je novajlija iz Viborga Frederik Brandhof u petom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Asistent je bio Patrik Mortensen.

U startnoj postavi gostiju bili su Milan Makarić i Aleksandar Trajkovski. Makarića je u drugom poluvremenu zamenio Tin Prica, sin nekedašnjeg švedskog reprezentativca srpskog porekla Radeta Price.

To je četvrta pobeda Orhusa u poslednjih pet superligaške utakmice čime je ova ekipa definitivno potvrdila izlazak iz kruze.

S druge strane Alborg je doživeo treći poraz u šampionatu i izgubio korak za vodećim dvojcem, Mitjilendom i Kopenhagenom.

Mitjilend, koji će u četvrtak u okviru Lige Evrope dočekati Crvenu zvezdu, prvi je na tabeli sa 28 bodova, tri više od Kopenhagena. Alborg i Randers imaju po 21.

Orhus je skočio na sedmo mesto sa 15 bodova.