Kopenhagen bolji od Horsensa

TT News Agency/Bjorn Larsson Rosvall via REUTERS

Kopenhagen je savladao Horsens 2:0 u 11. kolu danske Superlige. Bio je to drugi vezani trijumf tima iz glavnog grada posle serije loših rezultata.

Pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu i to od 25. do 27. minuta. Prvo je pogodio iskusni grčki internacionalc Zeka, a samo dva minuta kasnije i Falk.

povezane vesti

Uspešan na domaćem terenu bio je i Sonderjiske. Pobedili su Nordsjeland 2:1. Za Sonderjiske pogodili su Simonsen (44. minut) i Rajt (47), dok je počasni gol postigao Fransis u 52. minutu. Čast gostujućih ekipa odbranio je Randers ubedljivo pobedom protiv Lingbija 3:0. Strelci su bili Kamara (46), Romer iz penala (77) i Sambu (86).

Na tabeli vodi aktuelni šampion Mitjiland sa 23 boda, dva više i mečom više od drugoplasiranog Brondbija. Sonderijske je na koti tri sa istim učinkom kao Brondbi, ali i utakmicom više. Na začelju je Lingbi sa samo tri osvojena boda.