Kopenhagen pao u 95. minutu, Makarić strelac za Olborg

Danska 3. okt. 202122:18
Milan Makarić
Ernst Van Norde

Fudbaleri Kopenhagena remizirali su sa Viborgom (1:1), u 11. kolu šampionata Danske.

Domaći tim kapitulirao je u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena. Autogol Stagea šokirao je navijače na Parken stadionu. Kopenhagen je poveo u 76.minutu, upravo, zahvaljujući Stageu.

Olborg je sa lakoćom, u prvoj utakmici dana, pobedio Sonderjiske sa 4:0. U listu strelaca upisao se i Milan Makarić, dvaput je pogodio Fosum, jednom Frip.

Mitilend nije imao težak posao protiv Arhusa (4:0). Briljirao je trostruki strelac Žunior Brumado, jednom je bio precizan i Paulinjo.

Ubeldjiv je bio i Silkeborg u duelu sa Nošelandom (4:1). Helenijus je sa dva brza gola otvorio goste, koji su preko Rose Viladsena smanjili zaostatak sredinom prvog poluvremena. Pobedu domaćeg tima pečatirali su golovi Tordardsona i Jorgensena.

Susret Randersa i Brondbija okončan je bez pobednika (1:1).

Mitilend na vrhu ima 27 bodova, tri više od Kopenhagena. Slede Albrog (21), Randers (18), Silkeborg (17), Nošeland (13), Brondbi, Arhus (12), Viborg (11)…