Kopenhagen polako kreće ka vrhu tabele

Danska 15. feb 202121:15 > 23:16
TT News Agency/Bjorn Larsson Rosvall via REUTERS

Fudbaleri Kopenhagena opravdali su ulogu favorita i pobedili na svom terenu ekipu Sonderjiske 3:2 u poslednjoj utakmici 16. kola Superlige Danske.

Prošlogodišnji vicešampion Danske i klub koji je u poslednjih 15 godina čak devet puta bio šampion države, nije najbolje započeo sezone. U prvih devet kola doživeo je čak pet poraza, da bi tek početkom decembra počeo da hvata priključak za vodećima.

Još nema poraz u 2021. godini, a pobeda protiv Sonderjiskea bila je šesta u poslednjih sedam superligaških mečeva, uz jedan remi.

Kopenhagen je protiv gostiju iz Hadersleva poveo pogotkom Fišera u 38. minutu. U poslednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio je Albak. U nastavku meča viđeno je čak tri penala. Dva za domaći sastav koje je u 48. i 81. minutu realizovao Vind, da bi konačan rezultat postavio Hende sa bele tačke u 83. minutu.

Gosti su od 47. minuta imali igrača manje pošto je crveni karton dobio Ekani.

Na tabeli vodi Brondbi sa 34 boda, jednim više ispred šampiona Mitjelenda. Kopenhagen deli treće i četvrto mesto sa Arhusom. Oba kluba imaju po 29 bodova. Sonderjiske je šesti sa 24 poena.