Kopenhagen u seriji, slavio i u Orhusu

Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Da li je došlo vreme da se titula vrati u Kopenhagen? Kako su krenuli igrači najboljeg danskog kluba u ovom veku izgleda da su namereni da vrate status šampiona posle tri godine. U petom kolu ostvarili su treću vezanu pobedu, ovog puta u gostima protiv Orhusa 3:1.

Popularni Lavovi i dalje nemaju poraz, a posle dva početna remija počele su da se ređaju pobede. Protiv Orhusa veći deo posla je odrađen u prvom poluvremenu. Golovima Daramija u 21. i Bila u trećem minutu nadoknade prvog dela, gosti su na veliki odmor otišli sa prednošću 2:0.

U 57. minutu domaći tim se vratio u igru pošto je Mortensen bio siguran sa bele tačke. Ipak, samo dva minuta kasnije drugim golom španski internacionalac i najskuplji igrač Kopenhagena ikada Pepe Bil vratio je dva gola prednosti i postavio konačni 3:1.

Kopenhagen je treći sa 11 bodova, ali ima samo dva boda manje od lidera Randers. Orhus je 11. pretposlednji sa samo dva boda.

U drugom meču dana Odenze i Silkeborg odigrali su nerešeno 1:1.