Mitjilend samo do boda u Odenzeu

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Aktuelni šampion Danske Mitjilend igrao je u poslednjem susretu 12. kola danske Superlige 1:1 na gostovanju Odenzeu.

Ima za čim Mitjilend da žali. Bio je mnogo bolji rival, imao je više od igre i mnoštvo šansi. Ali na kraju je stigao samo do boda i razlika u odnosu na Brendbi se istopila.

Domaćin je poveo već u 14. minutu, a strelac je bio Opondo. Mitjilend je napadao i napadao, ali do poluvremena rezultat se nje menjao. U drugom delu nastavili su gosti da vrše pritisak. On je urodio plodom u 67. minutu kada je Kaba doneo izjednačenje. Nastavio je Mitjilend željan sva tri boda. Nastavio je, ali na kraju nije uspeo da dođe do gola. Nije mu pomoglo ni duplo veće preimućstvo u posedu lopte, 10 šuteva na gol više (16 naspram šest), sve to nije vredelo, jer je na kraju ostalo 1:1.

Mitjilend je i dalje prvi sa 24 boda, ali isto toliko sada ima i Brendbi. Samo tri manje imaju Orhus i Senderijske, a iz drugog plana su se vrhu primakli fudbaleri Kopenhagena, koji na šestom mestu imaju samo pet bodova manje od vodećeg dvojca. Odenze je deveti sa 15 bodova.