Mitjilend se vratio na vrh, šampion opet bez pobede

Getty images/ Jordan Mansfield

Fudbaleri Mitjilenda ostvarili su pobedu kod kuće u osmom kolu Superlige Danske protiv Noršelena 2:0 i na taj način se vratili na čelo tabele. Aktuelni šampion Brendbi ponovo nije uspeo da pobedi.

U derbiju kola Noršelen je uspeo da odoli u prvom poluvremenu i od na pauzu sa 0:0. Međutim, već od 46. minuta Isaksen je doveo Mitjilend u vođstvo. Rezultat 1:0 bio je na snazi pola sata, a onda je Lind u 76. minutu, samo pet minuta pošto je zamenio strelca prvog gola Isaksena, zatresao mrežu i postavio konačnih 2:0. Sa ova tri boda Mitjilend se vratio na prvu poziciju sa 18 bodova, jednim više od Kopenhagena, koji svoj meč osmog kola igra u nedelju. Noršelen je ostao četvrti sa 13 bodova.

Za razliku od Mitjilenda i Kopenhagena aktuelni šampion Brendbi baš se muči ove sezone. U prvih sedam kola ostvario je samo jednu pobedu, a ni u osmom meču nije uspeo da osvoji tri boda. Odigrao je kod kuće samo 1:1 protiv Silkeborga, koji je poveo u 19. minutu. A izjednačenje je doneo Hedlund u 38. minutu.

Ovim bodom Brendbi je ostao sedmi sa osam bodova, tri manje od šestoplasiranog Silkeborga.