Pavlović blizu nove titule: Brendbi ponovo lider u Danskoj

Ostale lige - Fudbal 20. maj 202122:41 > 22:43 1 komentar
Emilio Andreoli/Getty Images

Fudbaleri Brendbija pobedili su kao gosti Orhus sa 2:1 i kolo pre kraja preuzeli prvo mesto na tabeli Superlige Danske.

Superliga Danske

Junak utakmice bio je dvostruki strelac Mikael Uhre. Mrežu Orhusa pogađao je u petom i 73. minutu. Između njegovih pogodaka gol za domaći tim postigao je Patrik Olsen iz penala.

Brendbi je napravio podvig pošto je od 35. minuta imao igrača manje kad je crveni karton dobio Frendrup.

Nekadašnji reprezentativac Srbije Andrija Pavlović zaigrao je za goste od 76. minuta i to umesto strelca oba gola.

Brendbi je iskoristio poraz šampiona Mitjilenda od Kopenhagena i ovom pobedom kolo pre kraja preuzeo prvo mesto na tabeli. U poslednjem kolu na svom stadionu dočekuje ekipu Nordšjelanda i ako zabeleži pobedu osvojiće titulu, prvu još od 2005. godine.

Zanimljivo je da je Pavlović jednom već bio prvak Danske kad je igrao za Kopenhagen 2017. godine.

Tabela: Brendbi 58, Mitjilend 57, Kopenhagen 55, Orhus 48, Nordšjeland 43, Randers 37.