Pavlovićevom Brondbiju veliki derbi Danske

Makso Brondby
AP Photo/Laurent Cipriani

Fudbaleri Brondbija, u velikom danskom derbiju, pobedili su Kopenhagen sa 2:1.

Golove za pobednički tim, u najinteresantnijem susretu 13. kola Superlige, postigli su Frendrup u 13. i Makso, sa bele tačke, u 57. minutu. Jedini pogodak Kopenhagen je upisao preko Vinda, sredinom drugog poluvremena. Na asistenciju VAR sobe poništen je gol gostiju, u režiji Stagea, odmah posle odmora.

Bivši srpski reprezentativac, Andrija Pavlović, igrao je za Brondbi poslednjih desetak minuta.

U neviđenoj drami, Mitilend je sa 3:2 pobedio Sonderjiske. Iako su gosti, zahvaljujući Fredriksenu, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena izjednačili na 2:2, Hansen je sa poslednjim sudijskim zviždukom doneo Mitilendu tri boda.

Duel Silkeborga i Odenzea završen je bez pobednika (1:1), dok je Randers sa 1:0 pobedio Arhus.

Mitilend je prvi sa 31 bodom. Slede Kopenhagen (25), Randers (24), Olborg (21). Brondbi (18), Odenze i Arhus (15) rasporedili su se od šestog do osmog mesta. Poslednje dve pozicije zauzimaju Sonderjiske (9) i Vejle (5).