Poraz Orhusa, Kopenhagen vreba

Danska 4. apr. 202120:25
Getty Images/Patrick Smith

Fudbaleri Noršelana savladali su Orhus sa 2:0 u jedinom meču plej-of grupe danske Superlige odigranom u nedelju.

Kamal Sulemana, 19-godišnjak iz Gane, postigao je prvi gol u 18. minutu, bio je to njegov peti pogodak u sezoni. Konačni rezultat postavio je Antman na tri minuta do kraja, na asistenciju Rose-Viladsena.

Imali su i gosti šanse, uputili 13 udaraca ka golu, ali nisu uspeli da zatresu mrežu domaćih. Uprkos porazu, Orhus je i dalje na trećem mestu, koje vodi u Ligu Evrope, sa 38 bodova, tri više i mečom više od Kopenhagena, i pet manje i mečom više od Mitjilanda. Noršelan je poslednji, šesti sa 32 boda.

U plej-aut grupi Horsens i Odense remizirali su 1:1. Horsens ima 13 bodova na poslednjem mestu, sedam manje od Lingbija i 11 manje od Vejlea, koji je u sigurnoj zoni, dok je Odense prvi u plej-aut grupi sa 29 bodova.