Randers i Mitjelend gaze, šampion u velikoj krizi

Danska 13. avg. 202123:06 > 23:15
fudbalska lopta Danska
Shutterstock Images

Fudbaleri Mitjelenda pobedili su Senderijske na strani sa 2:0 u petom kolu danske Superlige i upisali četvrti trijumf zaredom. Novo slavlje ostvario je i Randers za ostanak na čelu tabele, dok aktuelni prvak Brendbi još ne zna za pobedu u novoj sezoni.

Posle poraza na startu prvenstva od Odenzea, Mitjelend je upalio motore i počeo da niže trijumfe. Sada je bodove upisao na Sidbenk parku golovima Žuniora Brumadoa u četvrtom i Linda u 88. minutu.

Slavlje dodatno dobija na značaju ako se zna da su gosti igrali sa desetoricom od 30. minuta zbog isključenja Brumadoa.

Mitjelend je drugi na tabeli sa 12 bodova. Senderijske je deveti sa četiri, posle trećeg uzastopnog poraza.

Lider prvenstva je Randers sa 13 poena. Ta ekipa je ovoga puta savladala Viborg na strani 2:1.

Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu – za pobednika su pogađali Kalesoe u 25. i Hameršoj-Mistrati u 36, dok je za poražene precizan bio Bonde u 35. minutu. Viborg je 10. na tabeli sa četiri boda.

Aktuelni šampion Brendni poražen je od Norsjelenda kod kuće sa 1:0. Jedini gol za goste dao je Hansen u 49. minutu.

Brendbi ni posle petog kola ne zna za pobedu u novoj sezoni i sa tri boda zauzima 10. mesto. Norsjelend je treći sa 10 bodova.