Razgoropađeni Randers juri ka vrhu

Danska 11. dec 202021:53
Bjorn Lindgren/EuroFootball/Getty Images

U prvoj utakmici 12. kola Randers je kao domaćin pobedio Vejle 3:1 i tako nastavio sa odličnim igrama kojima se ozbiljno primakao vrhu tabele.

Nije sve dobro krenulo po domaćina, s obzirom da je prvi do gola došao Vejle. Fagir je bio strelac u 33. minutu. Do poluvremena gosti su zadržali minimalnu prednost, ali Randers je do izjednačenja došao već u 47. minutu. Strelac je bio Kamara.

U 67. minutu usledio je preokret. Hameršoj-Mistrati je postigao gol za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je samo četiri minuta kasnije Romer iz penala.

Posle ove pobede, četvrte u nizu, Randers je izbio na četvrto mesto sa 19 bodova, samo četiri manje od lidera Mitjilenda, uz utakmicu više. Vejle je pao na 10. sa 14 bodova.