Remi Mitjilenda u Danskoj pred duel sa Zvezdom

Ostale lige - Fudbal 17. okt 202119:55 > 19:56 0 komentara
Octavio Passos, Getty Images

Fudbaleri Mitjilenda osvojili su bod na gostovanju Noršelanu u 12. kolu Superlige Danske. Pred duel sa Crvenom zvezdom u Ligi Evrope, ekipa Boa Henriksena nadoknadila je zaostatak od dva gola (2:2).

Poveo je Noršelan već u 14. minutu, posle kontranapada. U strelce se upisao Simon Adingra. Već u 28. minutu su domaći duplirali prednost, posle još jedne loše reakcije odbrane Mitjilenda. Gol je postigao Meds Tjikosen.

U drugom delu utakmice su se razigrali gosti. Mladi Žunior Brumando je u 49. minutu smanjio zaostatak Mitjilenda. Za izjednačenje je pogodio Viktor Lind u 62. minutu, pošto je kaznio lošu reakciju rivala u odbrani.

Mitjilend je zabeležio prvi remi u sezoni. Trenutno je lider na tabeli sa 28 bodova. Noršelan je na osmoj poziciji sa 14 bodova.

Kopenhagen je podelio bodove sa ekipom Senderijska 1:1. Povela je ekipa iz Hadersleva u 33. minutu preko Jepa Simonsena. Pep Biel je doneo izjednačenje Kopenhagenu u 65. minutu. Imali su gosti priliku da dođu do pobede, ali u 88. minutu Nikolaj Boilesen nije iskoristio penal.

Kopenhagen je drugi na tabeli sa 25 bodova. Senderjiske je na 11. poziciji sa devet.

Brendbi je posle preokreta pobedio Vejle 3:2, dok je Randers ‘okrenuo Odense i slavio sa 2:1.