Šampion na svom mestu: Mitjilendu derbi protiv Brondbija

Aurelien Meunier/Getty Images

Fudbaleri Mitjilenda pobedili su Brondbi 1:0 u derbiju plej-ofa 23. kola Superlige Danske.

Povezane vesti

Bio je to duel između prvog i drugog na tabeli, koji su nakon ovog derbija zamenili mesta.

Mitjilend je na MCH areni u Herningu pobedio rezultatom 1:0 i preoteo vodeću poziciju „Momcima iz Vestegnena“.

Odlučujući momenat na utakmici odigrao se u 19. minutu kad je napadač iz Gvineje Sori Kaba na asisitenciju nekadašnjeg fudbalera Seltika Erika Svijatčenka postigao deveti gol u sezoni.

Za goste je u drugom poluvremenu zaigrao i Andrija Pavlović, ali se rezultat više nije menjao.

U ponedeljak su odigrana još dva meča 23. kola. Takođe u plej-of grupi, bivši šampion Kopenhagen je posle preokreta pobedio na svom terenu Randers 2:1, dok su u meču plej-aut grupe fudbaleri Alborga savladali kao domaćini tim Sonderjiske sa 3:2.

Tabela (plej-of za titulu): Mitjilend 46, Brondbi 45, Arhus i Kopenhagen po 38, Randers i Nordšjeland po 32.

Tabela (plej-aut za opstanak): Alborg 31, Odenze 29, Sonderjiske 28, Vejle 24, Lingbi 20, Horsens 13.