Silni Odense: Pola tuceta u mreži Vejlea

Maks Fenger
Guliver Image/xGonzalesxPhoto BalazsxPopalx

Jedan meč 11. kola danske Superlige igrao se u petak – Odense je na domaćem „Nejčur enerdži parku“ rezultatom 6:0 (4:0) deklasirao Vejle i ostvario treću pobedu u sezoni.

Danska Superliga:

Posle ubedljivog trijumfa Odense je sa 14 bodova na petom mestu tabele, dok je Vejle bez ijedne pobede na začelju – imaju tek dva boda iz 11 mečeva.

Već je u prvom poluvremenu pitanje pobednika bilo rešeno – mrežu gostiju redom su tresli Frenger u drugom, Frokjer u petom i Tomasoen u osmom minutu, apsolutno demoralisavši goste. U 25. minutu Frokjer postiže svoj drugi gol, a 5:0 bilo je u 79. minutu kada Klove pogađa na Frokjerovu asistenciju. Breum je u 82. postavio konačan rezultat.

U idućem kolu Odense će igrati opet kod kuće, a rival će im biti Randers, dok će Vejle prvu pobedu u sezoni tražiti na gostovanju protiv prvaka Brendbija.

Mečeve danske Superlige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.