Dmitrović promašio penal, Kadis dobio Eibar

Fudbal 6. mar. 202120:50 > 21:061 komentar
Marko Dmitrović
Fran Santiago/Getty Images

Treći meč subotnjeg progrma 26. kola španske La Lige doneo je derbi donjeg dela tabele, a Kadis je na domaćem terenu minimalnim rezultatom 1:0 savladao Eibar, koji je u zoni ispadanja. Veliku priliku za tim iz Baskije propustio je srpski golman Marko Dmitrović, koji je u 57. minutu promašio penal za goste.

Prvo je pripretio Eibar – u 15. minutu VAR je poništio pogodak Markosa Maura zbog igranja rukom. Ipak, na odmor Kadis odlazi sa prednošću jer je u 40. minutu Negredo pogodio posle pasa Espina.

La Liga:

U 57. minutu gosti su imali veliku priliku da poravnaju rezultat, ali je srpski reprezentativac Marko Dmitrović, golman Eibara, promašio penal – tj. njegov udarac je odbranio golman domaćih Ledesma.

Do kraj ameča gosti su bili konkretniji tim i napadali, ali nisu uspeli da dođu do bitnog boda u borbi za opstanak.

Tim sa Ipurue nije slavio u prethodnih devet mečeva u La Ligi (6 poraza i 3 remija), pa je Eibar sada na 18. mestu tabele sa 22 boda. Prvi „iznad crte“ je Elće sa dva boda više. U narednom kolu igraće protiv Viljareala na domaćem terenu.

Kadis je sada 14. sa 28 bodova i u sledećoj rundi gostuje Alavesu.

Mečeve španske La Lige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.