Dva gola Zakarića za pobedu Borca u Sarajevu

Domaće lige - Fudbal 17. apr 202120:55 > 21:00 0 komentara
fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Banjalučki Borac slavio je u gostima Sarajevu u deriju 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Borac je prišao na samo dva boda lideru šampionata sedam kola pre kraja prvenstva.

Pobedu ekipi iz Banjaluke doneo je Goran Zakarić golovima u 34. i 71. minutu utakmice.

Prvi pogodak 28-godišnjak je postigao pošto je pokupio odbijenu loptu. Na 2:0 povećao je u 71. minutu, kada je postigao odličan gol sa ruba kaznenog prostora.

Borac je ostvario petu uzastopnu pobedu i sa 50 bodova zauzima drugo mesto na tabeli. Ekipa Sarajeva je pretrpela treći poraz u poslednjih pet mečeva u Premijer ligi, te na prvom mestu ima 52 boda.

U preostalim mečevima dana Mladost je na svom terenu savladala Tuzla Siti 2:0, dok je Kurpa sa 1:0 slavila protiv Slobode.