Ex-Yu: Kiks Hajduka u Šibeniku, minimalac Sarajeva

Hajduk Split
REUTERS/Antonio Bronic

Šibenik je u primorskom derbiju savladao Hajduk 2:0 u 12. kolu šampionata Hrvatske.

Domaći su došli do vođstva preko Mine u 25. minutu, a konačan rezultat postavio je Ćurić iz penala u 83. minutu. Osijek je istim rezultatom na gostovanju bio bolji od Slaven Belupa golovima Hiroša i Nejasmića.

povezane vesti

Na tabeli vodi Rijeka sa 24 boda iz 11 mečeva, isti bodovni saldo ima Osijek iz 12 utakmica, dok je treći Dinamo sa 23 poena iz deset mečeva.

U Premijer ligi Bosne i Hercegovine, Sarajevo je minimalnim rezultatom savladalo Posušje. Kapić je meč rešio već u osmom minutu. Do kraja meča gosti su ostali bez dva igrača Landeke i Barišića, ali nije bilo promene rezultata. Široki Brijeg je savladao Rudar iz Prijedora 2:1.

Na čelu tabele je Zrinjski sa 30 poena, ispred Tuzla Sitija koja ima 26 bodova. Treće je Sarajevo sa 21. bodom.

U šampionatu Slovenije, Olimpija je pobedila Tbor Sežanu 1:0 golom Futača, dok je Koper u gostima bio bolji od Domžala 3:2. Koper je i lider šampionata sa 27 poena, Bravo i Olimpija dele drugo mesto sa 23.