Dva brza gola Lopesa i ubedljiva pobeda Šangaja

Fudbal 28. apr 202116:00 0 komentara
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Šangaj Porta ostvarili su drugu pobedu u kineskoj Superligi, pošto su u drugom kolu savladali Peking Guan 3:1.

Već u prvom minutu je poveo Šangaj, golom Rikarda Lopesa. Brazilac je vrlo brzo, već u četvrtom minutu, postigao i drugi gol na meču.

Nadu Pekingu dao je Džonatan Viera u 22. minutu. Napadali su gosti u nastavku, imali su više vremena loptu u posedu. Ipak, u 81. minutu su primili i treći gol – strelac je bio Lu Venjun.

Šangaj posle dva kola ima maksimalan učinak, dok je Peking pretrpeo drugi poraz.

Hebei je minimalnim rezultatom slavio protiv Dalijana. Jedini gol na utakmici postigao je Markao u 80. minutu sa bele tačke.

Bila je to prva pobeda Hebeija ove sezone, posle remija u prvom kolu. Dalijan je doživeo drugi poraz.