Dva preokreta i veliko slavlje Jermena protiv Rumuna

Fudbal 31. mar. 202119:54 > 20:09
Print screen Jermenija - Rumunija

Fudbalska reprezentacija Jermenije pobedila je kao domaćin u Jerevanu selekciju Rumunije 3:2 u meču trećeg kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Jermenija je odlično startovala u kvalifikacijama, sa dve pobede protiv Lihtenštajna u gostima (1:0) i Islanda na svom terenu (2:0).

Povela je i protiv Rumunije golom Spertsjana u 56. minutu, ali su Rumunu brzo odgovorili. Samo šest minuta kasnije su izjednačili, a onda u 72. minutu načinili potpun preokret. Junak meča u tom trenutku bio je fudbaler Univerzitaree iz Krajove Aleksandru Kikaldau, strelac oba gola.

Međutim, 15-tak minuta pre kraja Georgi Puškaš nesmotreno startuje, a letonski sudija Andris Treimanis mu pokazuje direktan crveni karton.

Jermeni su krenuli u juriše ka golu Rumunije i uz srnce sreće stigli do velikog preokreta. Najpre je iz sumnjive pozicije kapiten Harojan izjednačio u 84. minutu, da bi u 89. sudija pokazao na penal za domaći tim. Siguran realizator bio je Barsegjan.

Jermenije je preuzela prvo mesto na tabeli sa devet bodova iz tri utakmice. Druga je Nemačka sa šest bodova iz dva meča. Slede S. Makedonija (dva meča) i Rumunija (tri meča) sa po tri boda, dok su Island i Lihtenštajn bez bodova.