E, to je derbi: Remi i 6 golova u meču Bajerna i RBL

Bundesliga 5. dec. 202020:36 > 20:59
Manuel Nojer i Aleksander Serlot
Alexander Hassenstein/Getty Images

Poslednji meč subotnjeg programa 10. kola nemačke Bundeslige doneo je derbi šampionata u kojem je na „Alijanc areni“ minhenski Bajern dočekao RB Lajpcig i remizirao 3:3 (2:2), pa Bavarci ostaju na čelu tabele sa dva boda više u odnosu na prvog pratioca RBL.

Počeli su gosti dobro i vodili su od 19. minuta preko Enkunkua, kojem je asistirao Forsberg. Međutim, 17-godišnji Englez Džamal Muzijala izjednačio je u 30. minutu posle pasa Kingslija Komana, a isti fudbaler je četiri minuta kasnije zabeležio još jednu asistenciju – strelac je ovoga puta bio Tomas Miler za preokret Bajerna.

Ipak, gosti su do poluvremena stigli do izjednačenja, a stelac je bio Džastin Klajvert u 36. minutu, a asistent je bio Amadu Haidara.

Početak drugog dela igre doneo je novi potpuni preokret jer je Lajpcig poveo sa 3:2 preko Forsberga, kojem je asistirao Anhelinjo u 48. minutu. Ipak, do kraja meča Bajern je došao do izjednačenja i boda, a gol je ponovo postigao Miler, dok je Koman ostvario het-trik u asistencijama. Bio je to šesti prvenstveni gol u sezoni za 31-godišnjeg „raumdojtera“.

Ekipa Hansa-Ditera Flika je posle pobede i dalje na prvom mestu tabele sa 23 boda iz prvih deset utakmica, a u narednoj rundi igraće protiv Union Berlina u prestonici idućeg vikenda. Tim Julijana Nagelsmana sakupio je 21 bod, a sledeći rival biće im Verder u Lajpcigu.