Engleskoj „engleski“ derbi na Vembliju protiv Poljaka

Fudbal 31. mar. 202123:27 > 23:41
Hari Kejn Harry Kane England Engleska
REUTERS/Andy Rain

Englezi su u derbiju trećeg kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru savladali kao domaćini Poljake u čijim redovima su među najzapaženijim igračima bili fudbaleri iz bivših i sadašnjih engleskih klubova. Rutinske pobede ostvarili su Španci i Italijani...

Englezi protiv „Engleza“. Derbi grupe I igran je na londonskom Vembliju gde je golgeter Totenhema Hari Kejn doveo Engleze u vođstvo u 19. minutu pošto je iz jedanaesterca savladao nekadašnjeg golmana Arsenala, Vojčeka Šćešnog.

Prethodno je defanzivac engleskog drugoligaša Barnslija Mihail Halik faulirao napadača Mančester Sitija Rahima Sterlinga i sudija iz Holandije Kujpers nije imao dilemu pokazao je na belu tačku.

Golman Engleske Nik Poup savladan je tek u sedmoj utakmici na golu Gordog Albiona. „Krivac“ je bio Jakub Moder, fudbaler premijerligaša Brajtona. Ipak, domaćin je stigao do sva tri boda pogotkom kapitena Mančester Junajteda Harija Mekgvajera pet minuta pre kraja meča.

Španija je na Olimpijskom stadionu u Sevilji već na poluvremenu vodila sa 2:0 protiv selekcije Fudbalskog Saveza Kosova. Golovima u rasponu od samo dva minuta. Strelci su bili bivši fudbaler zabrebačkog Dinama Dani Olmo u 34. i Feran Tores u 36. minutu.

U nastavku meča Halimi je u 70. minutu smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je pet minuta kasnije Đerar Moreno – 3:1 za Španiju.

U grupi C Manćinijeva Italija je nastavila seriju pobeda. Stefano Sensi je u Viljnusu otvorio domaćine na početku drugog poluvremena, a Ćiro Imobile u sudijskoj nadoknadi vremena golom iz penala potvrdio trijumf Azura.

Nikolić majstor asisterncija

Vodeći gol za Mađare u poslednjim trenucima prvog poluvremena pao je posle kombinajcije dvojice igrača Fehervara (Videotona). Strelac je bio Atila Fiola na asistenciju Nemanje Nikolića, iskusnog fudbalera srpskog porekla rodom iz Sente. Nikolić je ibo asistent i dod drugog gola, koji je postitgao Danijel Gazdag.

U grupi E Danci su kao gosti deklasirali Austrijance u Beču sa 4:0, a Izraelci okrenuli rezultat u Modaviji i onda slavili ubedljivo sa 4:1. Poslednji gol na mču postigao je fudbaler šartizana Bibras Natko.

Svi rezultati i strelci (sreda)

Grupa B

Grčka – Gruzija  1:1 (Kakabadze autogol 75 – Kvaratskelia 78)

Španija – FS Kosovo 3:1 (Olmo 34, F. Tores 36, Moreno 75 – Halimi 70)

Grupa C

Litvanija – Italija 0:2 (Sensi 48, Imobile penal 90+5)

Severna Irska – Bugarska 0:0

Grupa D

Bosna i Hercegovina – Francuska 0:1 (Grizman 60)

Ukrajina – Kazahstan 1:1 (Jaremčuk 20 – Muzikov 59)

Grupa F

Austrija – Danska 0:4 (Skov Olsen 58, 74, Maehle 63, Hejbjerg 67)

Moldovija – Izrael 1:4 (Karp 29 – Zahavi 45, Solomon 57, Dabur 64, Natko 66)

Škotska – Farska Ostrva 4:0 (MekGin 7, 53, Če Adams 60, Frejzer 70)

Grupa I

Andora – Mađarska 1:4 (Pujol penal 90+3 – Fiola 45, Gazdag 51, Klajnhesler 58, Nego 90)

Engleska – Poljska 2:1 (Kejn 19 penal, Megvajer 85 – Moder 58)

San Marino – Albanija 0:2 (Manaj 63, Uzuni 85)

Grupa J

Nemačka – Severna Makedonija 1:2 (Gundogan penal 63 – Pandev 45, Elmas 85)

Lihtenštajn – Island 1:4 (Frik 79 – Saevarson 12, Bjarnason 45, Palson 77, Sigurjonson penal 90+4)