Austrijanci su drugi univerzum: Debakl Vojvodine u revanšu

Europa Conference League 12. avg. 202122:51 > 23:1219 komentara
FK Vojvodina Slavoljub Đorđević Uroš Kabić
Foto FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine ispali su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije od austrijskog LASK, pošto su u revanšu na gostovanju doživeli debakl rezultatom 6:1.

I posle poraza na Karađorđu od 1:0 bilo je jasno koliko Lale imaju težak zadatak, ali je duel u Austriji pokazao da je velika razlika u kvalitetu dva tima.

Na kraju – dupla pobeda LASK i ukupno 7:1 u dvomeču.

Voša je golom Uroša Kabića u 13. minutu uspela da povede i anulira zaostatak, ali je zatim usledio pravi čas fudbala domaćina. Naročito se to odnosi na drugo poluvreme kada je austrijski predstavnik postigao pet golova.

LASK je u 34. minutu poravnao preko Karamoka iz penala i najavio ono što se dogodilo u drugom delu. Isti igrač je u 53. preokrenuo, samo tri minuta kasnije Goiginger je povisio, da bi Pocman u 67. pogodio za 4:1.

Ni tu se LASK nije zaustavljao. Balić se u 80. pobrinuo za „petardu“ na stadionu u Klagenfurtu, pre nego što je Šmit u 87. postavio konačnan rezultat.

Podsetimo, pre Vojvodine iz kvalifikacija je ispao i Čukarički porazom u revanšu od Hamarbija rezultatom 5:1.