Bodo slavio u Glazgovu, ubedljivi Lester i Olimpik

Seltik Bodo Glimt
Action Images via Reuters/Lee Smith

Odigrana su još tri susreta šesnaestine finala Lige Konferencije. Pobede su zabeležili Lester i Olimpik na svom terenu protiv Randersa i Karabaga i Bodo protiv Seltika u gostima.

Seltik odavno nije više ono što je nekada bio. Sa tom spoznajom zeleno-beli se susreću praktično sa svakim novim evropskim okršajem. A sada se čini da se dotaklo novo dno. Norveški Bodo slavio je na Seltik Parku 3:1 i praktično napravio veliki korak ka osmini finala trećeg po renomeu takmičenja pod okriljem UEFA.

Ruku na srce i Bodo igra sjajno Evropu ove sezone i ako se gleda samo forma, ipak je mogao da se smatra favoritom. Taj status je opravdao, a poveo je u sedmom minutu golom Espejorda. U 55. minutu Pelegrino duplira prednost. Nadu Seltiku donosi Maeda u 79. minutu na asistenciju Juranovića. Ali da će ipak morati da jure dva gola zaostatka u Norveškoj pobrinuo se Vetlesen u 81. minutu.

Istovetnim rezultatom slavio je Olimpik u Marseju protiv Karabaga. Briljirao je Arkadijuš Milik sa dva gola u 41. i 44. minutu. Kadi je u 85. minutu smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Dimitri Paje u drugom minutu nadoknade.

Ubedljiv je bio Lester protiv Randersa – 4:1. U prvom poluvremenu po gol. Endidi je doveo Lisice u vođstvo u 23. minutu, a izjednačio u 45. Hameršoj-Misrati. U drugom poluvremenu kanonada. Barns u 49, Daka u 55. i Dousberi-Hol u 74. minutu obezbedili su lep kapital za revanš u Danskoj.

Revanši su na programu narednog četvrtka.