Partizan duplom pobedom do Sočija!

Europa Conference League 29. jul. 202121:51 > 22:4816 komentara
Danilo Pantić, Partizan
FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedom i u revanš meču protiv Dunajske Strede u Slovačkoj 2:0 overili su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.

Srpski predstavnik je pre nedelju dana u Beogradu slavio rezultatom 1:0, a u sledećoj rundi kvalifikacija sastaće se sa izuzetno jakim ruskim Sočijem, koji je lako eliminisao azerbejdžansku Kešlu (3:0, 4:2).

Prvi meč je 5. avgusta u Rusiji, a revanš je sedam dana kasnije u Humskoj.

Povezane vesti

Crno-beli u Dunajskoj Stredi nisu želeli da se brane, ali ni da srljaju, već su strpljivo čekalio svoju šansu. I dočekali su je u 19. minutu.

Iskusni Bibras Natho sjajno je uočio Danila Pantića, a povratnik u klub iz Humske preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca doveo je svoj tim u prednost i praktično već tada otklonio sve dileme oko konačnog ishoda dvomeča.

Domaći su u 26. minutu imali odličnu šansu da izjednače posle ne baš najbolje reakcije poslednje linije Beograđana, ali je mladi golman Aleksandar Popović odlično reagovao i odbranio Zuberov udarac.

Partizan je u poslednjim trenucima prvog poluvremena mogao da duplira prednost, međutim, Rikardov udarac sa samo nekoliko metara završio je na stativi. Čuvar mreže Dunajske Strede Martin Jedlička taman toliko je zakačio loptu da spase svoj tim.

Slovaci su u nastavku utakmice sve karte bacili na napad, ali tek na momente uspeli su da ugroze crno-bele.

Domaći su u 69. minutu pogodili stativu preko Šefera, a u 77. minutu sudija Bieri je prestrogo pokazao na belu tačku posle duela Siniše Seničanina i Taiva. Hrvat Andrija Balić je preuzeo odgovornost, ali je Popović sjajno intervenisao i sačuvao svoj gol.

Samo dva minuta kasnije crno-beli su duplirali prednost. Saša Zdjelar je asistirao, a Rikardo Gomeš iz neposredne blizine po drugi put matirao Jedličku.

Crno-beli ove sezone još nisu primili pogodak u prvenstvu Srbije i evropskim kvalifikacijama (gol razlika 9:0), a nema sumnje da će naredni protivnik Soči biti najteži ispit dosad.

Plasman u treće kolo kvalifikacija obezbedili su i fudbaleri Vojvodine i Čukaričkog, kao i Crvena zvezda u doigravanju za Ligu šampiona.

Meč uživo

Crno-beli meč počinju u sastavu: Popović, Seničanin, Vujačić, Urošević, Lutovac, Natho, Zdjelar, Jojić, Pantić i Rikardo.

Print screen/Instagram

Sastav Dunajske Strede: Jedlička, Kružilak, Beskorovanji, Bruneti Valor, Vera, Ndžije, Šafer, Nebila, Ciganiks, Zuberu i Divković.

2′ Urošević je centrirao sa leve strane, ali je golman domaćih Jedlička sigurno uhvatio loptu.

3′ Divković je iz teške pozicije pokušao da iznenadi Popovića, ali je mladi golman Partizana bio oprezan i loptu je izbacio u korner.

7′ nema mnogo uzbuđenja. Domaća publika je vrlo bučna…

10′ žuti karton za Uroševića. Prvi u večerašnjoj utakmici na obe strane.

15′ korner za Partizan. Jojić je centrirao, ali su domaći igrači bili uspešniji u skoku.

16′ žuti karton i za Vujačića, koji je prvo pogrešio, pa oštro startovao. Posle slobodnog udarca nije bilo opasnosti po crno-bele.

19′ velika šansa za Partizan! Jojić je izveo korner sa leve strane, a Saničanin neometan glavom šutirao. Golman Jedlička je bio na pravom mestu.

19′ Goooollllllll!!! Partizan vodi lepim golom Pantića sa 16 metara! Natho je asistirao, a veznjak crno-belih preciznim udarcem sa ivice šesnaetserca matirao domaći tim.

25′ slobodan uidarac za Dunajsku Stredu posle greške Lutovca. Popović je istrčao, nije bio najsigurniji, ali je lopta bila previsoka i završila je u gol autu.

26′ velika šansa za Dunajsku Stredu!!! Zuber je bio sam ispred Popovića, ali je golman Partizana odbranio i spasao svoj tim!

31′ opasan napad Partizana, Natho je pronašao Rikarda, ali na njegovu povratnu loptu niko nije naleteo.

32′ Lutovac je centrirao sa desne strane, mrđutim, nije bilo opasnosti po domaću ekipu.

33′ Slovacj sh tražili penal zbog navodnog igranja rukom jednog igrača Partizana, ali sudija nije regovao. Novi korner i nova solidna šansa za Dunajsku Stredu. Lopta je otišla pored gola.

34′ gužva na sredini terena… Po žuti karton dobili su Pantić i Beskorovanji.

45′ igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

45+1′ velika šansa – Rikardo je pogodio stativu! Jedlička je sjajno reagovao i spasao svoj tim.

Partizan na odmor ide sa golom prednosti.

46′ počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promena u timovima.

50′ žuti karton zbog oštrog starta dobio je Jojić.

56′ preti Dunajska Streda iz kornera, ali je Popović bio skoncentrisan i otklonio je opasnost.

57′ odgvara i Partizan, Urošević je centrirao sa leve strane, ali Pantić nije najbolje zahvatio loptu glavom. Taivo ulazi da pojača napad domaćeg tima.

61′ dvostruka izmena u Partizanu. Natho i Lazar Marković izlaze, a na terenu su Holender i Jović.

68′ opao je tempo igre sredinom durgog poluvremena. Utihnule su i tribine…

69′ Šefer je odlično šutirao, a Vujačić je zakačio loptu taman toliko da ode u korner. Posle kornera najbolja šansa za Slovake, ali je Šefer pogodio stativu!

71′ Šćekić ulazi na teren umesto Jojića. Stanojević pojačava igru glavom.

77′ penal za Dunajsku Stredu. Prestrogo… Saničanin je pokupio loptu, pao je i Taivo, a sudija je pokazao na belu tačku.

78′ Popović brani penal Andriji Baliću! Sjajna reakcija čuvara mreže Partizana.

81′ Još jedan opasan napad domaćih, ali nema promene rezultata.

80′ Goooooollllll! Rikardo konačno postiže gol – Partizan vodi 2:0. Zjedlar je asistirao, a napadač crno-belih samo postavio golu i savladao Jedličku.

85′ Balić je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali malo preko gola.

85′ Milovanović i Pavlović su na terenu umesto Rikarda i Pantića.

90′ još tri minuta će se igrati u Slovačkoj.

Partizan je pobedio 2:0 i posle trijumfa u Beogradu 1:0 obezbedio plasman u treće kolo kvalifikacija.