Golčina Pajea, Bodo ponovo koban za Vučicu

Dimitri Paje
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Odigrani su prvi mečevi kod još tri četvrtfinalna para. Olimpik je u Marseju savladao PAOK 2:1, a istovetan rezultat bio je i u meču u Norveškoj gde je Bodo pobedio Romu. Pobednika, a ni golova nije bilo u Lesteru.

Predigra meča na Velodromu u Marseju bila je vatrena između navijača dva tima. A na samom terenu šou je imao Dimitri Paje. Prvo je u 13. minutu asistirao Žersonu za 1:0. A onda na isteku prvog poluvremena, u 45. minutu korner je izveo Džengiz Under. Uputio je loptu van šesnaesterca ka Pajeu, a prva zvezda Olimpika uhvatio volej i zakucao loptu u rašlje protivničkog gola.

Ipak, ekipa iz Soluna je uspela da se vrati. U 48. minutu Andrija Živković uposlio je El Kadurija, koji je zatresao mrežu i prepolovio zaostatak. Tim golom je i doneo aktivan rezultat svom timu pred revanš u Solunu za tačno nedelju dana.

SPORTKLUB_MarPao_070422
sofascore

Žreb je ponovo spojio Bodo Glimt i Romu. Još je u sećanju pulena Žozea Murinja poraz od 6:1 iz grupne faze. I bili su rešeni da ovo bude potpuno drugačija priča. Došli su gosti u vođstvo preko Lorenca Pelegrinija u 43. minutu. Ipak, Roma nije uspela da sačuva vođstvo i dođe do pobede, pa čak ni do remija. Ali makar nije doživela katastrofu iz grupne faze i može se reći da ima aktivan rezultat.

U drugom poluvremenu Bodo je preokrenuo golovima Saltnesa u 56. i Vetlesena u 89. minutu. Ima vođstvo od 2:1 pred revanš u Rimu, rezultat koji i pulenima Žozea Murinja može da bude dobar.

Preostali duel, možda i derbi četvrtfinala između Lestera i PSV završen je bez golova. Tako da će odluka pasti za nedelju dana u Ajndhovenu.