Ilićev CSKA samo do nule u Skoplju, pobeda Škendije

Europa Conference League 21. jul 202219:321 komentar
Foto FK Čukarički/Saša Ilić
Foto FK Čukarički

U prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Konferencije sofijski CSKA koji sa klupe predvodi Saša Ilić odigrao je u gostima 0:0 protiv Makedonije Đorče Petrov. Drugi predstavnik Severne Makedonije Škendija slavila je u Letoniji protiv Valmijere 2:1.

Imali su Armejci čitavo drugo poluvreme igrača više, pošto je Lamos dobio drugi žuti karton u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena (prvi dobio u 43. minutu). Ni domaći tim nije bio baš agilan. Ali nije ni CSKA, tako da na kraju nije bilo golova i odluka o učesniku trećeg kola pašće u Sofiji.

Pobednika dvomeča Makedonija – CSKA u trećem kolu čeka pobednika dvomeča Sent Patriks Atletik – Mura.

Drugi makedonski predstavnik Škendija već polako može da pravi planove za treće kolo. Slavila je Škendija u Letoniji 2:1 protiv Valmijere. Već u devetom minutu Dorijev je doveo goste u vođstvo. Ipak, u smiraj prvog poluvremena, u 45. minutu Đibril Gaj donosi poravnanje za poluvreme.

Ipak, Škendija je vratila vođstvo u 63. minutu, a strelac je bio Guri. Tu prednost Letonci već nisu uspeli da anuliraju i sa negativnim rezultatom dočekuju revanš u Severnoj Makedoniji.

Pobednik ovog dvomeča u trećem kolu igra protiv pobednika dvomeča Vorskla – AIK.