UEFA LK: Plavšić slavio, porazi Jovanovića i Živkovića

PSV's Philipp Max, front, and Maccabi's Djorde Jovanovic vie for the ball during the first leg play-off Conference League soccer match between PSV and Maccabi Tel Aviv at the Philips stadium in Eindhoven, Netherlands, Thursday, Feb. 17, 2022.
AP Photo/Peter Dejong (Maks i Jovanović)

U prvim utakmicama plej-ofa UEFA Lige konferencije pobede su zabeležili fudbaleri PSV Ajndhovena, Mitjilenda, bečkog Rapida i Slavije iz Praga.

Povezane vesti

Jedinu pobedu u gostima ostvarili su fudbaleri Slavije u Turskoj protiv Fenerbahčea. Ekipa iz Praga slavila je u Istanbulu sa 3:2. Golove su postigli Traore u 45, Dorlej u 62. i Lingr u 64. minutu za Slaviju, Pelkas u 58. i Kadioglu u 83. minutu za Fenerbahče.

U startnoj postavi Slavije bio je nekadašnji mladi srpski reprezentativac Srđan Plavšić (zamenje u 46. minutu).

Ekipa Mitjilenda, koja je bila treća u grupi sa Crvenom zvezdom u Ligi Evrope, pobedila je na svom terenu grčki PAOK. Gol odluke postigao je Anderson u 20. minutu. Jedan od najistanutijih igrača u timu iz Soluna bio je reprezentativac Srbije Andrija Živković, ali nije uspeo da spreči poraz svog tima. Njegov prezimenjak Živko bio je rezervni golman.

Poraz su doživeli i trener Mladen Krstajić i Đorđe Jovanović, od ove zime fudbaler Makabija iz Tel Aviva. Dojučerašnji golgeter Čukaričkog (igrao do 63. minuta) i njegov novi klub gostovali su u Holandiji ekipi PSV-a i izgubili su u Ajndhovenu sa 1:0 golom Gakpa u 11. minutu. Naravno, trener Makabija je bivši selektor Srbije i trener TSC-a Mladen Krstajić.

Rapid je u Beču savadao holandski Vitese sa 2:1. Golove su postigli Drujif u prvom i Grul u 16. minutu za Rapid, Openda u 74. minutu za Vitese.

U 65. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je defanzivac austrijskog tima i bivši fudbaler Crvene zvezde Filip Stojković.

Rezultati: PSV Ajndhoven – Makabi Tel Aviv 1:0, Fenerbahče – Slavija Prag 2:3, Mitjilend – PAOK 1:0, Rapid Beč – Vitese 2:1.