LK (Q): Sarajevo ispalo od Moldavaca, Široki ispustio 3:1

Europa Conference League 15. jul 202123:00 > 23:18 0 komentara
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva izgubili su kod kuće od moldavskog Milsamija sa 1:0 i završili kvalifikacije za Ligu konferencije već u prvom kolu.

Iako su u prvoj utakmici u Moldaviji ostvarili povoljnih 0:0, Sarajlije su razočarale na Koševu i doživele ekspresno ispadanje.

Povezane vesti

Odlučujući gol viđen je u 19. minutu kada je Radu Ginsari bio precizan.

Sarajevo je u nastavku dominiralo, imalo nekoliko prilika, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Široki Brijeg je prokockao pobedu rezultatom 3:1 iz prvog duela sa Vlaznijom, pošto je u Albaniji poražen sa 3:0 i na taj način završava kvalifikacije.

Najveće zasluge za slavlje Albanaca ide Makedoncu Fahrudinu Đurđeviću, dvostrukom strelcu. Đurđević je tresao mrežu Širokog u 46. i 79. dok je u međuvremenu Imami bio precizan u 62.

Velež je spasao čast bosanskohercegovačkog fudbala i prošao u drugu rundu trijumfom nad Koleraine iz Severne Irske. Posle 2:1 kod kuće, ekipa iz Mostara je slavila i na strani istim rezultatom.

Severnoirci su poveli preko Šelvina u 33. minutu, da bi trijumf gostima doneli Brandao u 54. i Anđušić u 71.

Velež u borbi za treće kolo ide na grčki AEK.