LK: Srbin šokirao Fiorentinu, goleada u Viljarealu

Podeli:
Andrej Ilić: Foto: Guliver Image

Fudbaleri Viljareala, Bašakšehira i Anderlehta ostvarili su pobede u prvim mečevima Lige konferencije u sezoni 2022/23, a iznenađenje dana je remi Fiorentine sa RFS.

Italijanski tim je u grupi A odigrao nerešeno sa letonskim predstavnikom 1:1, a gol gostima doneo je srpski internacionalac Andrej Ilić golom u 74. minutu. Dvadesetdvogodišnji napadač je od 2021. u klubu iz Rige, prethodno je igrao u Javoru i Napretku iz Kruševca.

Ljubičasti su dominirali, imali su devet udaraca u okvir gola rivala u odnosnu na dva gostiju, čak 70 odsto posed lopte, ali samo je Antonin Barak u 56. minutu uspeo da savlada Pavelsa Stejbnorsa.

Luka Jović je u 55. minutu ušao u igru, Nikola Milenković nije bio u protokolu, dok je Aleksa Terzić meč odgledao sa klupe za rezerve.

U drugoj utakmici ove grupe Bašakšehir je u gostima bio ubedljiv protiv Hartsa 4:0. Strelci za ekipu iz Istanbula bili su Kalidirim u 26, Ndajšimije u 67, Kingsli autogol u 75. i Ozčan u 82. minutu. Kapitensku traku u turskom timu nosio je srpski internacionalac Danijel Aleksi koji je odigrao ceo meč.

Anderleht je u grupi B minimalnim rezultatom savladao Silkeborg pogotkom Silve iz penala u 81. minutu.

U grupi C Viljqreal je ispustio dva gola prednosti protiv Leha iz Poznanja, ali je na kraju slavio – 4:3. Gosti su poveli u 2. minutu preko Skorasa, a Čukveze i Baena sa dva gola preokrenuli su u periodu od 32. do 40. minuta.

Poljskom tim je izjednačenje domeo Isak pogocima u 47. iz penala i 62. minutu, a tri boda Žutoj podmornici Pino u 89. minutu.

Austrija i Hapoel Ber Ševa su odigrali bez golova u Beču.

Debitant u grupnoj fazi evropskih takmičenja, ekipa Balkanija iz Suve Reke digrala je nerešeno sa Klužom u grupi G 1:1.

Domaći su vodili na stadionu u Prištini pogotkom Tačija u 65. minutu, a Juri Matijas je u 90+1 obezbedio remi rumusnkom predstavniku.

Grupa A

Harts – Bašakšehir 0:4
Fiorentina – RFS 1:1

Grupa B

Anderleht – Silkeborg 1:0
Vest – Hem FCSB (21:00)

Grupa C

Viljareal – Leh Poznanj 4:3
Austrija Beč – Hapoel Ber Ševa 0:0

Grupa D

Slovacko – Partizan 3:3

Nica – Keln  1:1

Grupa E

Dnjipro – Alkmar (21:00)
Vaduz – Apolon (21:00)

Grupa F

Molde – Gent (21:00)
Šamrok – Đurgarden (21:00)

Grupa G

Balkani – Kluž 1:1
Sivasport – Svalija (21:00)

Grupa H

Slovan – Žalgiris (21:00)

Bazel – Pjunik (21:00)

 

Komentari

Vaš komentar